„Bine-ai venit acasă!”
27.11.2015
Așa a fost întâmpinat Nicolae Manolescu miercuri seara, pe 25 octombrie, în Amfiteatrul Bălcescu al Facultății de Litere din București de către amfitrionul seriei de conferințe „Valorile noastre”, Eugen Negrici. Iar răspunsul celui care prezentat ca fiind „cel mai important critic literar de după război, continuator al lui G. Călinescu” a venit ușor nostalgic: „Se […]