
Sergiu Crăciun
01.04.2020
E liniște…
E liniște lângă mine, lângă noi e liniște afară din noi e rece în noi… pășesc ușor și calm pe trotuarul umed – nu de ploaia ce-ades eu o aștept! Ci de o ploaie cu ace de venin. Întorc capul, e goală banca-acolo…. e vesel soarele sus e plin cerul de păsări, prea multe e […]
Abonează-te și ai acces instant la toate articolele de pe site. În cazul în care esti deja abonat, folosește pagina de
autentificare.