21.06.2017
„Iubesc şi flori şi buze şi morminte”
Dacă ar fi să privesc partea aglomerată a lucrurilor aş spune că mergând alaltăieri spre birou, ce să vezi… Era plin de tarabe care miroseau a tămâie şi peste tot mănunchiuri de crizanteme. La un colţ, pe o stradă din zona Patriarhiei, am văzut, nu exagerez, circa 30 de preoţi. Toţi erau grăbiţi, galbeni şi răsfiraţi […]



