03.03.2023
Alături de mare
Cu ani mulți în urmă, când deja locuiam de câteva luni departe de țară o amică m-a întrebat: Ce vezi când te uiți pe fereastră? Vedeam marea. Inevitabil. Orașul era pe apă, pe unde umblam, prin toate colțurile dădeam de mare, canale, poduri etc, dar mi-a fost rușine să-i spun adevărul. Amica mea locuia undeva […]



