06.05.2021
Îndoctrinare în stil american
În ‘92 lucram deja într-un spital din New York. Venisem în America de doi ani și nu pricepeam mare lucru din țara asta. Mă zbăteam să supraviețuiesc și să mă ridic deasupra acelei linii pe care orice proaspăt emigrant o are trasă între capul lui și restul cerului, despre care americanii spun, provocator și obraznic, […]



