14.03.2019
Şi a început şcoala
Şcoala a început într-o luni şi din prima zi m-am bătut cu unul din Brooklyn. Aflând cum mă cheamă s-a încăpăţânat să-mi spună Vitalishka. I-am explicat frumos că nu-mi place să mi se spună aşa, că nu orice nume rusesc trebuie pocit în felul ăsta şi c, în general, nu-mi plac diminutivele. Bănuiam că peste […]



